מחיר
נא לבחור שדה אחד לפחות!

רנו מגאן

רנו מגאן 2020 הושקה בסוף שנה שעברה, והרשימה את חובבי המשפחתיות הקומפקטיות עם עיצוב חדש ומרהיב ושתי גרסאות שונות: גרסת סדאן וגרסת סטיישן. הרכב מציע מרחב גדול בתא הנוסעים, וכן תא מטען שאפשר להכניס אליו מספר מזוודות או מספר עגלות ילדים בקלילות רבה.

הן רנו מגאן גראנד קופה, גרסת הסדאן של החברה והן גרסת הסטיישן - רנו מגאן גראנד טור, מגיעות עם מנוע טורבו דיזל עם הזרקה ישירה, בנפח של 1461 סמ"ק ו-116 כ"ס. תיבת ההילוכים כוללת שבעה הילוכים. המנוע החדשני של רנו מגאן פותח בשיתוף עם אחת מיצרנות הרכב היוקרתיות ביותר בעולם הרכב – דיימלר המייצרת את מנועי מרצדס.

לצד דגמי הבנזין החברה השיקה השנה גם דגם היברידי נוסף המכונה E-Tech עם טווח נסיעה שמתאים בעיקר לנסיעות עירוניות קצרות, רק 50 ק"מ ובין הטענה להטענה. המערכת ההיברידית משולבת אך ורק בדגם הסטיישן של המודל, ותכלול זוג מנועים חשמליים מערכת הילוכים המותאמת לנסיעה במנוע האוטומטי. בדגם בעל המנוע של 1.6 אין מצמד כדי לעבור מהילוך להילוך.

מפרט הבטיחות של מגאן החדשה

כיום, הצרכן הממוצע מביט בכמה מאפיינים חשובים של הרכב כמו צריכת הדלק, עוצמת המנוע ונוחות הנהיגה. אך, מעל לכל אלה נמצא נושא הבטיחות. כאשר כמעט כל יצרניות הרכב משלבות במודלים החדשים מאפייני בטיחות חשובים, רנו לא נשארת מאחור. רנו מגאן החדשה כוללת מגוון עצום של מערכות בטיחות חדשות המציבות את שני המודלים בקטגוריית בטיחות גבוהה.

בין המאפיינים הבטיחותיים של הרכב ניתן לציין את בקרת השיוט האדפטיבית, המתאימה את מהירות הרכב למהירות הרכב שלפני גם כשהוגדרה בקרת שיוט. במודלים אלה מותקנת גם התרעת סטייה מנתיב המצפצפת כאשר הנהג ביצע סטייה לא רצויה בהיסח הדעת. מערכת FCW מאפשרת לנטר את המרחק של הרכבים הנמצאים מלפנים ולהתריע במידה והרכב מתקרב קרוב מדי לרכב שלפניו. מערכת נוספת מתריעה לנהג אם זיהתה שהוא עייף.

מצלמת נסיעה לאחור מקילה על היציאה או הכניסה לחנייה צרה במיוחד, והרכב כולל גם מערכת לבלימה אוטומטית בעת חירום. מערכת התאורה מאפשרת לשלוט באורות הגבוהים ולשנותם, אם זיהתה רכב המגיע מהנתיב ממול ועשוי להסתנוור. הרכב כולל גם שש כריות אוויר להגנה מרבית על הנהג והנוסעים. במבחן ריסוק הרכב קיבל את מירב הכוכבים האפשריים שמעניק ארגון הבטיחות האירופי EURO NCAP – חמישה מתוך חמישה כוכבים. לצד כל אלו, הרכב כולל גם מערכות הגנה פאסיביות המגינות על הנוסעים בעת שמתרחשת תאונה.

צריכת הדלק של רנו מגאן 

יתרון נוסף שיש לרנו מגאן טמון בצריכת הדלק החכמה שלו. מודל דיזל טורבו מגיע לצריכת דלק של 20.4 בנסיעה עירונית ו-26.3 בנסיעה בין עירונית. צריכת הדלק הממוצעת של הרכב עומדת על 23.8.

למי מתאימה רנו מגאן קופה החדשה?

רנו מגאן החדשה מתאימה הן למשפחות גדולות הזקוקות לרכב מרווח ונוח עם תא מטען מרווח והן לנהגים פרטיים שמעוניינים ברכב נוח עם הנדסת אנוש חכמה. היצרנית הוסיפה עוד מספר פינוקים מעניינים כמו: שטח ייחודי להצבת הטלפון הנייד, מחזיקי כוסות הניתנים להתאמה אישית בהתאם לקוטר הבקבוק או פחית השתייה ואפילו מתקן למטבעות.  הפעם, גם הנוסעים מאחור לא נשכחו, ולכל אחד משלושת הנוסעים במושב האחורי, יש אפשרות להתאים תאורת קריאה ולבחור אם לפתוח או לסגור את פתחי המזגן הממוקמים מול המושב. אם יש רק שני נוסעים מאחור, ניתן להשתמש במשענת הנפתחת מיוחד הכוללת עוד שני מחזיקי כוסות לנסיעה בטוחה ונוחה במיוחד.

לסיכום, רנו מגאן מציעה הן לנהג והן לנוסעים חווית נסיעה נעימה ונוחה וכן אבזור בטיחותי מתקדם שהוכיח את עצמו במבחנים המחמירים ביותר של NCAP EURO.