מחיר
נא לבחור שדה אחד לפחות!

פיג'ו בוקסר

הרכב המסחרי מבית פיג'ו מגיע במבחר רחב של גרסאות, המותאמות לצרכים הייחודיים של כל חברה או נהג. נסקור בקצרה את שני הדגמים המובילים כדי שתוכלו לבצע החלטה מושכלת.

פיג'ו בוקסר בדגם גבוה או דגם עם תא יחיד?

שני הדגמים המבוקשים ביותר של פיג'ו בוקסר הם: הדגם הגבוה מציע מושב נהג ושני מושבים ושטח גדול לאחסון. הדגם הבינוני מציע שטח אחסון מעט קטן יותר ויציבות גדולה יותר בנסיעה. בגרסה של פיג'ו בוקסר ארוך גבוה 2H 3L תקבלו ארבע דלתות, הנעה קדמית עם גיר ידני ומנוע דיזל טורבו בעל ארבע בוכנות ו-130 כ"ס. המומנט המירבי של הרכב הוא 35.7 קג"מ, וצריכת הדלק שלו עומדת על 13.3 ק"מ לליטר בנסיעה בין עירונית ו-9.3 ק"מ לליטר בנסיעה עירונית.

הטנדר על קבינה של פיג'ו בוקסר

הטנדר בעל הקבינה הבודדת מגיע עם שתי דלתות בלבד, ששה הילוכים, מנוע דיזל טורבו בעל ארבע בוכנות ו-130 כ"ס. המומנט המירבי שלו לזהה לגרסת הבוקסר הגבוה. צריכת הדלק של דגם זה טובה יותר בהשוואה לדגם הגבוה בנסיעה בין עירונית, ועומדת על 15.3 ק"מ לליטר בעוד בנסיעה עירונית צריכת הדלק היא 10.7 ק"מ לליטר. קיבולת מיכל הדלק של שני הדגמים עומדת על תשעים ליטרים.

משקל הרכב משתנה בהתאם לגרסה שרוכשים. בגרסת 2H 2L המשקל העצמי המזערי הוא שני טונות בעוד כושר ההעמסה עומד על 1,510 ק"ג. בטנדר עם הקבינה הבודדת משקל הרכב כמעט זהה, ועומד על שני טון ועשרים וחמש ק"ג, אך משקל ההעמסה האפשרי גבוה משמעותית ועומד על 1,965 ק"ג.

אורך הרכב הוא מהווה שיקול משמעותי בהחלטה איזה דגם לבחור. 5,413 מילימטרים יהיה בגרסת 2H L2 לבין 6,328 מ"מ לגרסת חד קבינה. הרווח החיצוני של כלי הרכב דומה מאד. בגרסה ה- 2H 2L הוא עומד על 2,050 מילימטרים בעוד בגרסת החד קבינה על 2,100 מילימטרים.

נפח תא המטען של גרסת 2H 2L הוא 11,500 ליטרים בעוד בגרסת הטנדר חד הקבינה מדובר בשטח פתוח. כושר הגרירה של שני כלי הרכב זהה ועומד על 2,500 ק"ג עם בלמים ו-750 ק"ג ללא בלמים.

מה לגבי העלות של פיג'ו בוקסר?

תג המחיר שלהם דומה מאד כאשר הדגם הבינוני הידני הגבוה במשקל 3.510 טון מוצע על ידי היבואן לצרכן במחיר של 228,000 ₪ בעוד פיג'ו בוקסר תא יחיד מתחיל ממחיר של 240,000 ₪.

מערכות הבטיחות בבוקסר

למרות שדגם פיג'ו בוקסר משמש בעיקר כרכב מסחרי אך למרות זאת מותקנות בו מספר מערכות בטיחות שנועדו להגן הן על הנהג והן על הנוסעים ברכב. מערכות הבטיחות ברנו בוקסר כוללות: בלמים, מערכות ABS המונעות את נעילת הגלגלים,EBD וכן BAS. לרכב בקרת יציבות אלקטרונית ושתי כריות אוויר. בכל הדגמים מותקנת גם מערכת לבקרת משיכה ASR.

למי הוא מתאים?

כל המודלים של פיג'ו בוקסר מתאימים לחברות המשנעות סחורה באופן תכוף. הגרסה הגבוהה יותר מתאימה לכמות גדולה יותר של סחורה או פרטים גבוהים, שלא ניתן למקם בצורה אחרת בתוך הרכב. צריכת הדלק של פיג'ו בוקסר 2020 היא סבירה וכמובן, תלויה במידה רבה במשקל הרכב בזמן כל שינוע. מערכות הבטיחות של המודלים החדשים מתקדמות יותר ביחס למודלים הקודמים, וכיום החברה מוסיפה גם חיישנים נוספים מבית מובילאיי בהתקנה מקומית, כדי לסייע הן לנהג והן לנוסעים לנסוע בצורה בטוחה יותר.

ההבדלים במחיר בין המודלים השונים של הרכב הם זניחים ביחד למחיר הכולל של הרכב. לכן, את ההחלטה בין המודלים השונים, כדאי לבצע על פי כמות הסחורה שרוצים לשנע וכן הצורך לעבור בדרך בתוואי עירוני הכוללת מגבלות גובה שונות.