מחיר
נא לבחור שדה אחד לפחות!

למה משתלם לרכוש דווקא עכשיו רכב היברידי?

    רכבים היברידיים נכנסו לחיינו לפני כעשור כאשר יוצרה המכונית הראשונה אשר מונעת על בעירה פנימית ומנוע חשמלי. מכונית היברדית הראשונה הייתה דווקא דחפור אך מהר מאוד גילו זאת גם חברות רכבים והם החלו לייצר מכוניות היברדיות ראשונות שפועלות על מנוע חשמלי ומנוע בנזין. ב- 2013 היו מספר דגמים ראשונים של מכונית היברידית כמו שברולט וולט וגם אופל אמפרה אך מאז שיווק רכבים ההיברדיים רק עולה.

יתרונות מכונית היברידיות

היתרון הבולט של מכוניות היברידיות הוא חסכון בדלק, שני המנועים פועלים יחד באופן מקביל ומאפשרים בכך לנצל טוב יותר את נצילות הדלק. מצד שני עדיין לא ברורה מידת ההשפעה האקולוגית של רכבים היברדיים מבחינת קרינה לאחר שהם יצאו מכלל שימוש. אבל עם זאת מדובר בהבדל גדול משום שהרכבים חסכוניים והם מאפשרים צמצום צריכת דלק ברמה של 30 עד 50 אחוזים בצריכת הדלק. אומנם חסכון בדלק לא מגיע לרמה של רכב חשמלי אשר מגיע עם סוללה נטענת אך בהחלט מדובר בחיסכון ראוי.
 
רכב היברידי

מיתוג רכבים היברדים בקהל הלקוחות

רכבים היברידיים לא היו מבוקשים אצל הלקוחות והם הסתכלו עליהם אפילו בחשדנות מסוימת על רכבים היברידיים. למרות זאת אוהבי אקולוגיה ושומרי סביבה הרגישו מחויבות לרכוש דווקא מכוניות היברדיות כדי לתרום קצת לשמירת הסביבה. לעומת זאת ציבור אחר העדיף להתמקד ברכבי פנאי ושטח ללא התמקדות בחיסכון האפשרי בדלק. כיום הביקוש לרכבים היברידיים עולה בעולם ובמיוחד בישראל בגלל מחיר הדלק הגבוה שמגיע ל-6.5 ₪ לליטר בנזין.

עלות, מחיר וטיפולים

מכוניות היברדיות נחשבו בעבר למסורבלות אך כיום הם יכולים להגיע למהירויות גבוהות ללא תחושה של כבדות הרכב. נוסף לכך חשוב לדעת כי העלות ההתחלתית של מכונית משפחתית זולה יותר מרכבי בנזין. חשוב לדעת – כי ניתן להשיג דגמים מסדרת סופר מיני ההיברדיות במחיר הנמוך מ-100 אלף ₪. נוסף לכך ישנו קושי נוסף של עלות הטיפולים והחלפת הרכיבים של רכבים הללו אך אט אט ההבדל במחירים מצטמצם.

אז מה המחירים הממוצעים של רכבים היברדיים?

רכב היברידי חדש יכול לעלות 150 אלף ₪ כמו טויוטה פריוס ו-130 אלף לטויוטה קורולה. המחירים הללו הם קצת יקרים לעומת רכבים משפחתיים אחרים, לכן הפתרון המומלץ הוא לרכוש רכב 0 ק"מ באתר Carbay המאפשר רכישת רכבים היברידיים במחיר משתלם ישירות ללקוח.

יתרון נוסף  - ירידה ערך מתונה

סיכום למחצית הראשונה של שנת 2019 הראה שלרכבים היברדיים משומשים יש ירידה ערך מתונה יותר לעומת רכבים אחרים. מבחינת ירידת ערך ניתן לומר כי בשנה הראשונה יש איבוד ערך של 9 עד 18 אחוזים תלוי בסוג הרכב. מדובר על אחוז נמוך יותר שיכול להגיע ל-40 אחוזים בשלוש השנים הראשונות של רכב בנזין רגיל.

אם אתם מעוניינים לרכוש רכב היברידי חדש במחיר משתלם אתם מוזמנים לבחור את טויוטה קורולה אשר נחשבת הנמכרת ביותר בישראל. כל חודש במחצית הראשונה לשנת 2019 נמסרו בין 23,000 ל-27,000 רכבים היברידיים מסוג טויוטה קורולה.