מחיר
נא לבחור שדה אחד לפחות!

קרוסאובר

איך לבחור את הקרוסאובר המתאים ביותר לצרכיך?

אם גם אתם החלטתם שאתם מעוניינים לרכוש קרוסאובר, אך אינכם יודעים כיצד לבחור באותו רכב שמתאים לכם ומתלבטים האם כדאי לקנות קרוסאובר חדש 0 ק"מ או רכב יד שנייה, הגעתם למקום הנכון. במאמר זה המומחים שלנו ידריכו אתכם אודות הדרך החכמה ביותר לבחור את הקרוסאובר שלכם.

קרוסאובר – ההעדפה הברורה של הישראלים

נראה שבשנים האחרונות חלה עליה משמעותית בביקוש של הישראלים לרכבי קרוסאובר, וזאת על פני אותו רכב משפחתי נמוך קומה. העדפה זו נראית הגיונית, שכן רובנו מעוניינים לשבת גבוה, להפגין נוכחות וליהנות מהיתרונות של רכב המשלב תכונות של רכב פרטי ומסחרי.

אך ישנן מספר שאלות אשר חשוב לשאול לפניית קניית קרוסאובר:

  • האם אכן רכב קרוסאובר מתאים לצרכים שלך ושל בני משפחתך?
  • האם כדאי לך לקנות רכב חדש או שמא יהיה זה חכם יותר לבחור ברכב משומש?
  • וכיצד ניתן לבחור באופן החכם ביותר את אותו הרכב המתאים לכם?

כדאי להכיר - קרוסאובר

קרוסאובר הוא שילוב של רכב נוסעים ורכב שטח. מבחינה חיצונית, הקרוסאובר דומה לרכב נוסעים גבוה ואילו השלדה והמנוע משתייכים אל משפחת רכבי השטח. בין היתרונות הרבים של רכבים אלו ניתן ליהנות מכך שהם אינם מבזבזים דלק כמו רכבי שטח ומהחלל הפנימי המרווח שלהם. לרוב, מדובר על רכבים בטיחותיים מאוד וקיים היצע גדול של דגמים, ביניהם הקרוסאובר העוצמתי של רנו. בנוסף, יש אפשרות לבחור בקרוסאובר עם מערכת ארבע על ארבע או בלי, עם נעילת דיפרנציאל ועוד. בשורה התחתונה, ניתן לומר שרכב מסוג קרוסאובר הינו הרכב האידיאלי לאלו שמעוניינים ליהנות בכבישי האספלט של ישראל ובדרכים שאינן סלולות.

בוחרים קרוסאובר – השיקולים הנכונים

חדש או משומש – אמנם ההוצאה על רכב משומש קטנה יותר, אך קרוב לוודאי שהתחזוקה השוטפת של רכב זה תהיה יקרה יותר , ייתכן שלא תהיה בו מערכת בטיחות משוכללת ביותר (דבר חשוב מאוד) וקרוב לוודאי שתמצאו את עצמכם במוסך מדי פעם. לעומת זאת, רכב חדש 0 ק"מ הוא רכב במצב מכאני נהדר, עלויות התחזוקה שלו יהיו נמוכות יותר מרכב משומש ואי אפשר להתעלם מהמראה המרשים שלו (שכן הוא מגיע בעיצוב העדכני ביותר), מהאבזור המשוכלל ומערכות הבטיחות המתקדמות. בנוסף, רכב חדש כולל אחריות יצרן, תהליך הקנייה שלו מהיר וניתן לקבל את הרכב תוך ימים בודדים. נכון להיום, יש אפשרות למצוא קרוסאוברים חדשים בהנחות ענק ובמסלולי מימון נוחים.
 
דלק – צריכת דלק מהווה פרמטר חשוב בעת בחירת רכב פרטי או שטח. אם בעבר, רוב הקרוסאוברים צרכו כמות גדולה של דלק, נכון להיום יש אפשרות למצוא מגוון רחב של דגמים שיאפשרו לכם חיסכון בדלק, כמו למשל הקדג'אר של רנו אשר צורך 4 ליטרים בלבד על כל 100 קמ"ש (על פי נתוני היצרן).
 
בטיחות – תמיד חשוב לבחור את הרכב המשפחתי בו מותקנות מערכות לזיהוי הולכי רגל, לבקרת יציבות וסטייה ומערכות נוספות שיבטיחו לכם רמת בטיחות גבוהה.
 
מולטימדיה – אל תוותרו על מסך ועל מערכת מולטימדיה איכותית וידידותית למשתמש. כל אלו יכולים להפוך את הנסיעה שלכם מנסיעה משמימה, בה אתם צריכים להעסיק את הילדים או לברר מי פנוי לשיחה טלפונית, לנסיעה מהנה ביותר.
 
תא מטען – חשוב לבחור קרוסאובר עם תא מטען מרווח. נכון להיום, יש אפשרות לבחור ברכב עם אחסון מודולרי אשר יאפשר לכם לשנות את גודל תא המטען של הרכב באופן החכם והמתאים לכם ביותר. בנוסף, חשוב שניתן יהיה לקפל את הכיסאות ברכב במהירות ובקלות.