מחיר
נא לבחור שדה אחד לפחות!

מכירות הרכבים בשיא של כל הזמנים - מה הסיבות לטרנד?

שנת 2016 שברה שיא נוסף במכירת רכבים חדשים בישראל, עם מסירה של 286,728 רכבים – 33,000 יותר מ-2015, נתון המהווה צמיחה של 12.6%. מהן הסיבות לשבירת שיא מכירות הרכבים בכל שנה? איזה סגמנט חדש נוצר בשוק בשנים האחרונות ואיך תוכלו לנצל אותו לקניית רכב בהנחה גדולה? ואיך הריבית של בנק ישראל קשורה לעניין?

1. קטגוריות חדשות במחירים נמוכים 

עד לפני מספר שנים, קטגוריית רכבי מיני לא הייתה משמעותית במיוחד בשוק. כיום ניתן למצוא רכבים מגוון רכבים מיני במחירים של החל מ-50 אלף ₪ ואף פחות מכך. מחירי הרכבים בישראל עדיין גבוהים יותר ממחירי הרכבים בחו"ל, אבל התרחבות מגוון הדגמים והמחירים הובילה לגידול ברכישות. אם בעבר הישראלים היו קונים רכב משומש בתור רכב שני במשפחה, היום ניתן בקלות לקנות רכב קטן וחדש במחיר של רכב משומש בן מספר שנים.

2. חברות הליסינג קונות בכמויות 

שוק ההשכרה נמצא בעלייה, שוק הליסינג רושם יציבות, וחבורת הליסינג ממשיכות לקנות רכבים חדשים על מנת לשמור על ציים חדשים, לבצע תחלופה לדגמים אטרקטיביים יותר ולהימנע מתחזוקה של רכבים ישנים ובלויים. התוצאה היא גידול מתמיד בכמות הרכישות, לצד הצפה של שוק הרכבים המשומשים ברכבי השכרה וליסינג לשעבר.

3. סגמנט חדש בשוק, רכב חדש 0 ק"מ

בשנים האחרונות נוצר סגמנט חדש בשוק הרכבים – רכבים עם 0 ק"מ הנקנים על ידי חברות הליסינג בהנחה ונמכרים כשהם חדשים ללקוחות פרטיים. הסגמנט רושם צמיחה בכל שנה, בעיקר משום שהוא מאפשר ללקוחות פרטיים קניית רכב חדש בהנחה משמעותית ממחיר היבואן. הגידול במכירות של סגמנט זה מהווה כמעט גידול נקי לכמות הרכבים החדשים הנמכרים בישראל. אתר Carbay כולל את כל דגמי הרכבים עם המחירים המשתלמים ביותר בשוק, ברכישה מלאה באתר ועם מסירה מרגשת עד הבית.

4. ריבית נמוכה ותנאי מימון אטרקטיביים 

הריבית האפסית של בנק ישראל מובילה לכך שעלות ההלוואות לרכב היא נמוכה יחסית, ולכן ישראלים רבים מעדיפים לקחת הלוואה קצת יותר גודלה ולרכוש רכב חדש, מאשר להסתכן ולרכוש רכב יד שניה.

אם כן, ישנם מספר סיבות מפתח לכך שמכירת רכבים חדשים בישראל שוברת שיאים בכל שנה מחדש. האם 2017 תשבור את השיא של קודמתה? האם תנאי השוק עומדים להשתנות? נותר רק לחכות ולראות.