מחיר
נא לבחור שדה אחד לפחות!

מחפשים רכב לקניה? כל הטיפים לרכישה מוצלחת

בכל רגע נתון, אלפי ישראלים מחפשים רכב לקניה. מדובר בהוצאה השניה בגודלה של משק הבית, ולכן חשוב מאוד לקבל את ההחלטות על רכישת רכב בשיקול דעת ובאופן מושכל. מהם הנושאים שהכי חשוב לדעת בזמן שמחפשים רכב לקניה? וממה כדאי להימנע?

להבין היטב מה הצרכים שלנו לפני רכישת רכב חדש

לעתים קרובות צרכנים נוטים לקנות רכב לפי המגמה בשוק, או לפי העיצוב של הרכב, במקום לנסות להבין לעומק את הצרכים היום-יומיים של המשפחה, על מנת להתאים את הרכב לצרכים הספציפיים שלהם.
למשל, כאשר משפחה צעירה מחפשת קניית רכב חדש, חשוב לדעת שעגלת התינוק נכנסת לתא המטען של הרכב המיועד. מדובר על פרט שנראה שולי, אבל רק חשבו על כך שאתם מגיעים עם רכב חדש מהניילונים, והעגלה מסרבת להיכנס לתא המטען. המפתח הוא להתאים את הרכב לשגרה שלכם, לצרכים השוטפים ולנוחות של כל הנוסעים, החל  מהנהג ועד התינוק במושב האחורי.
אם תשקללו את הצרכים שלכם בצורה מדויקת, תגלו שלפעמים הקונספטים הרגילים לא תמיד נכונים עבורכם – משפחה צעירה יכולה לנסוע ברכב 'סופר מיני' מרווח שיעלה עשרות אלפי שקלים פחות מרכב משפחתי. משפחה מרובת ילדים, לעומת זאת, יכולה לבחור ברכב עם 7 מקומות ואולי להיפטר מהרכב השני במשפחה, וכך לחסוך עלויות. הכל נובע מחישוב מדויק של הצרכים שלכם.

לצד זאת, הרכב שתבחרו צריך להתאים לאופי שלכם- אמנם לא מדובר במדע מדויק, אבל אתם צריכים להרגיש שהרכב מתאים לכם בשורה התחתונה- גם מבחינת נראות, סטטוס ואפקט מנטאלי. אם תכעסו על עצמכם בכל פעם שתיכנסו לרכב על הבחירה הלא נכונה שעשיתם – זה יהיה מיותר.

 לדעת מה הסף העליון של התקציב ואפשרויות מימון לרכב חדש


תקציב לרכב צריך להיות קשיח ומגביל, ולא כדאי לחרוג ממנו. עם כל זאת, יכול להיות שתגלו שהרכב המושלם עבורכם גבוה ממש במעט מהתקציב שיש לכם ביד. אחת הדרכים לחסוך כמחפשים רכב לקניה, היא לקנות רכב חדש. מומלץ לקנות רכב 0 ק"מ, כמו באתר Carbay למשל, אשר מציע רכבים חדשים במחירים נמוכים בהרבה ממחירי היבואן.
לפעמים עסקת מימון משתלמת יכולה לאפשר לכם להגדיל את התקציב בכמה אלפי שקלים שיבטיחו לכם את הדגם שמתאים בדיוק לצרכים שלכם, מבלי להתפשר. השוו את הצעות המימון של היבואן, של חברת מכירת רכבי 0 ק"מ (כמו Carbay), ושל הבנק.

סקר שוק לשם קניית רכב חדש


כשמדובר ברכב לקניה, חשוב לבצע סקר שוק ולהבין מהן האפשרויות העומדות בפניכם. סקר שוק מקיף יגרום לכם לעשות שיעורי בית עוד לפני שאתם יוצאים לאולמות התצוגה ולסוכנויות, וכך תוכלו לצמצם את החיפוש ולהתמקד מראש בדגמים שאתם באמת רוצים. חלק משיעורי הבית הם גם לזהות את המבצעים המיוחדים, ימי המכירות והעסקאות המשתלמות ביותר. עקבו אחרי אתרי האינטרנט והפרסומים השונים על מנת לנצל את ההזדמנות. באולמות התצוגה תקבלו הצעות עסקאות מימון וימי מכירות מיוחדים, ובחברות מכירת הרכב תוכלו למצוא רכבים 0 ק"מ (אך יד ראשונה), בהנחות ענק לעומת מחיר היבואן, כמו באתר Carbay.
על מנת לצבור את כל המידע, באולם התצוגה בחנו היטב את הרכב לקניה, הביאו את כיסא הבטיחות ועגלת התינוק לבחינה בזמן אמת. צאו לנסיעת מבחן, גם אם אתם כבר בטוחים בנוגע לדגם המיועד. נסיעה קצרה תלמד אתכם על היתרונות והחסרונות של הרכב, את הבלמים ושיכוך המהמורות.
 
איך קונים רכב חדש

מה חשוב לבדוק בנודע להסכם המכירה?


מזל טוב, בחרתם דגם וסוכנות רכב לקניה, כל מה שנותר הוא לחתום על הסכם מכירה. אך גם כאן ישנם נושאים שחשוב מאוד לשים אליהם לב. רגע לפני סגירת העסקה, אתם יכולים להשיג עוד הטבות, כגון תוספות, שיפורים ואביזרי מולטימדיה.
בעת החתימה על חוזה של רכב לקניה, בדקו הם המחיר שנקבע בהזמנה הוא סופי, או שיש עדיין אפשרות ליבואן\החברה המוכרת ליישר את מחיר הרכב. כמו כן, חשוב לציין את המפרט הטכני המלא בעת החתימה.
בנוסף, חשוב לבדוק אם צוין מועד אספקה או שמועד ייקבע מחוץ להתחייבות של החוזה, ללא אפשרות שלכם בתור צרכנים להגיב בנושא. כדאי לבדוק האם קיים סעיף המפרט את ההתרחשות במקרה בו מוכרת הרכב מאחרת באספקה מעבר לזמן הסביר, כך שיהיה ניתן לבטל את ההזמנה מבלי להתחייב לתשלום כלשהו.

 
בעסקה מול יבואן, יש לרוב לקונה מספר ימים מרגע ההודעה על זמינות הרכב, לאסוף אותו מבלי להיות מחויבת בדמי אחסנה, כאשר לעתים יש ליבואן זכות לבטל את העסקה – בדקו את התנאים המדויקים בחוזה המכירה. מצד שני, בדקו גם מהם התנאים לביטול ההסכם מצדכם, והאם יש למוכר אפשרות לגבות מכם פיצוי במקרה שכזה.
 
אם כן, ניתן לראות בבירור כי כאשר מדובר ברכב לקניה, ישנם הרבה שיקולים שצריך לקחת בחשבון לפני שמתחילים בחיפוש, במהלך החיפוש ורגע לפני סגירת העסקה. התייחסות רצינית לכל ההיבטים תביא אתכם לעסקה המשתלמת ביותר על הרכב המתאים במיוחד עבורכם.